שאלות ותשובות

לפניכם תשובות לשאלות הנפוצות ביותר ששואלים כשפונים אלינו. עמוד זה נכתב בלשון נקבה אולם אנו מקבלים לשעורי המחול בנים ובנות גם יחד. במידה ולא נמצאת בעמוד זה תשובה לשאלתכם – נשמח אם תצרו עמנו קשר

לאיזה גיל השיעורים והאם נחוץ רקע/ניסיון קודם?

במסלול הילדים והנוער אנו מציעים שיעורי ריקוד לילדים מגיל גן חובה ועד 18, השיעורים ניתנים במגוון רמות ממתחילים ועד מתקדמים. אין הכרח בניסיון קודם אולם יש לדעת כי השיבוץ בקבוצות הינו ע”פ רמה אישית וניסיון. מטרתנו – לשלב את התלמידה בקבוצה אשר בה תרגיש נח ושתתאים לה וליכולת שלה ויחד עם זה לאתגר אותה ולקדם אותה בעולם המחול.

ביתי למדה בעבר בסטודיו שבו השתתפו 30 תלמידות בשיעור. האם בסטודיו שלך יש הגבלה של מס' תלמידים לקבוצה?

כדי להבטיח שיעורים מהנים ופוריים וכמובן לאפשר יחס אישי לתלמידות, מוגבל מס’ התלמידות שבקבוצה. מספר התלמידות בכל קבוצה תלוי בגיל הבנות והוא נע בין 16-22. כשהקבוצה נמצאת במספר המקסימאלי – נסגרת ההרשמה לקבוצה זו.

ביתי רוצה שאני אשב איתה בסטודיו ואצפה בה בזמן השיעור - האם זה אפשרי?

מניסיון של שנים רבות של הוראה ועבודה עם ילדים אני מבקשת מההורים לא להיכנס לשיעורים ובפרט לא לשיעורים הראשונים וכך לאפשר לילדים לחוות את השיעור בריכוז מקסימאלי וללא הסחות דעת. שיעור צפייה להורים מתקיים כל שנה בחודש דצמבר/ינואר ועל כך אנו מודיעים כחודש מראש.

האם יש בחינות לפני השיבוץ לקבוצות? וכיצד אדע מה השיעור שמתאים ביותר לבת שלי?

בשבועיים הראשונים של שנת הלימודים, אנו המורים המלמדים את ביתך מוודאים כי הקבוצה בה שובצה זו אכן הקבוצה המתאימה לה. ההחלטה מבוססת עפ”י: גיל, יכולת, כישורים, ניסיון ורקע קודם. בכל מקרה אם קיימת התלבטות אנו משתפים את ההורים והתלמידה ומתייעצים איתם, וזאת על מנת להגיע לשיבוץ האופטימאלי. בחינות מתקיימות בתחילת השנה רק לתלמידות אשר מעוניינות להשתלב במסלול המתקדם של להקות המחול.

מה מסגרת השיעורים, וכמה פעמים בשבוע מתקיים החוג?

לכל קבוצת גיל ורמה מותאם מערך שנתי של מס’ שיעורים בשבוע וסוג השיעורים הכלולים בתוכנית הלימודים. לדוגמא: גן – שיעור 1 בשבוע – מחול צעיר וטרום בלט.
כיתה ה’ – ניתן לבחור 2-3 שיעורים בשבוע (ג’אז/היפ הופ/בלט קלאסי)

האם ניתן להרכיב מערכת משולבת של שיעורים?

אני רואה בחשיפה של הילד למגוון סגנונות דבר הכרחי המעשיר את הידע שלו בעולם המחול כמו גם את השפה התנועתית שלו. כמו כן, על מנת להמשיך ולהתפתח בתחום יש ללמוד את הבסיס (טכניקת הבלט הקלאסי) כבר מגיל צעיר.

האם הבת שלי יכולה להגיע לשיעורים רק כשמתחשק לה...... והאם אפשר לשלם ע"פ מס' השיעורים?

שנת הלימודים הינה מספטמבר ועד סוף יוני ומורכבת ממערך שיעורים הבנויים זה על זה ולכן יש להשתדל ולהגיע לכל השיעורים. התשלום הינו שנתי ואין אפשרות לשלם על-פי מס’ השיעורים אליהם הגיעה. מעבר לכך, המחויבות להשתתף בעקביות בשיעורים הינה חשובה להתקדמות של ביתך ולכן אם אין אפשרות להגיע בצורה מסודרת לחוג, רצוי לשקול את ההרשמה לסטודיו שנית.

איך אהיה מעודכנת לגבי שינויים במערכת עקב החגים, על השיעורים הפתוחים ,מופעים או כל מידע אחר הקשור לחוג של ביתי?

בעת ההרשמה לסטודיו ההורה הרושם ממלא טופס הרשמה ובו מלבד פרטים אישיים הוא מציין כתובת דואר אלקטרוני מעודכנת וזאת על מנת לקבל באופן שוטף את כל ההודעות הקשורות לחוג: שינוי בשעות השיעורים בחול המועד, הזמנה לשיעור פתוח ועוד….

מדוע יש למלא טופס הרשמה?

בטופס זה יש אינפורמציה חשובה כמו : הצהרת בריאות, מספרי טלפון למקרה חירום, הסבר מפורט של נהלי ההרשמה וכתובת דואר אלקטרוני שלכם לקבלת הודעות חשובות. ללא מילוי טופס זה אין אפשרות להיכנס לשיעור בסטודיו! גם לא לשיעור ניסיון!

האם ניתן להגיע לשיעור ניסיון?

ניתן להגיע לשיעור ניסיון בתיאום מראש בלבד עם מזכירות הסטודיו.

האם זה משנה איך אני מתלבשת לשיעור?

כן. במהלך כל השנה אנו מקפידים על תלבושת והופעה כללית אשר מתאימה למסגרת הלימודית. התלבושת לכל השיעורים הינה בבגדים צמודים וזאת על מנת שהמורה תוכל לראות את גופך ולהתייחס לביצוע התנועות בזמן השיעור וכך להביא להתקדמותך האישית. המורה צריכה לראות במיוחד את הגב, הבטן, הברכיים וכפות הרגליים כדי לראות את השרירים ואת היציבה שלך בזמן התרגילים. בשיעורי המחול אנו לא רוצים להסתיר את הגוף (אחרת לא היו מראות על קירות הסטודיו) אלא לנוע עם הגוף בצורה הכי נכונה ויפה. לכל קבוצה וסגנון ריקוד יש את התלבושת המתאימה לשיעור וזהו חלק מחינוך המחול למשמעת ולעבודה נכונה ורצינית, בדיוק כמו שלבית הספר נלבש תלבושת אחידה ולא נלך עם פיג’מה….. או עם בגד ים… הנחיות לבוש והופעה בשיעורים מופיעות באתר תחת מרכז מידע ובאחריות ההורה הרושם ו/או התלמידה להתעדכן בנהלים בעת ההרשמה.

מה הציוד הנדרש במהלך השנה?

בזמן ההרשמה – ההורים מתבקשים להתעדכן בדף הנחיות הלבוש ע”פ הקבוצה אליה הם רושמים את הילדה.

מתי מתקיימת ההרשמה? עד מתי אפשר להירשם?

ההרשמה מתחילה בסוף חודש אוגוסט כל שנה וזאת עד שהקבוצות נסגרות. לרוב אנו סוגרים הרשמה כבר באוגוסט ולקבוצות בודדות יש עדיין מקום בתחילת חודש ספטמבר.