אודות הסטודיו

הסטודיו למחול ותנועה בניהולה המקצועי של מיכל לסרי, הממוקם ברעננה, פועל בהצלחה מאז 2002.

הסטודיו נוסד על ידי מיכל לסרי מתוך אהבתה למחול ולהוראת המחול ועל מנת להנחיל אהבה זו לתלמידיה, וזאת בדרך ברורה המשלבת מקצוענות, חינוך לתרבות ואמנות והקניית ידע וערכים.

חזון

מטרתנו היא שכל תלמיד בסטודיו ירכוש ניסיון וידע בהתאם ליכולותיו וכישוריו האישיים וכל זאת תוך הנאה ועבודה נכונה. אנו מאמינים כי ריקוד אינו מושא לתחרות והשוואה אלא בעיקר תהליך של צמיחה ועבודה אישית ופנימית. עבורנו המחול הינו דרך נפלאה לתרגול ערכים המשמשים ככלי לחיים כמו התמסרות והתמדה, התמודדות עם אתגרים, שאיפה למיצוי עצמי ולמצוינות.

השאיפה שלנו למצוינות באימון הטכני היא אבן דרך משמעותית על מנת להתקדם בעולם המחול אולם העבודה שלנו כמחנכים היא הערך המוסף של המחול. אנו מצפים מתלמידנו ללמוד ולהתפתח על מנת לממש את הפוטנציאל שלהם ויחד עם זאת חשוב לנו שבמסע הזה יהיה גם מקום לביטוי אישי, התבוננות פנימה, חינוך לערכים, עידוד והקשבה שהם אבני הדרך המאפשרות לכל תלמיד ותלמיד לפרוץ מעבר לגבולות הגוף ולבטא את עצמו באופן אישי ובקבוצה.
ככלל – מטרת השיעורים: הקניית יסודות המחול, שיפור הזיכרון התנועתי, התמצאות במרחב אישי/כללי, חיזוק שרירי היציבה, גמישות (שרירים ומפרקים), פיתוח חוש קצב, הכרת סוגי מקצבים, פיתוח קואורדינציה, פיתוח מיומנויות מוטוריות עדינות, ביטוי אישי ועבודה יצירתית, מודעות לגוף (ביטחון עצמי/דימוי עצמי), משמעת עצמית, עבודה על שיווי משקל, כוח מתפרץ, איכות תנועתית, יכולת פרזנטציה והבעה מול קהל, עבודה בקבוצה ועוד ועוד….. וכל זאת בהנאה…
כבר מהגיל הרך חשוב לפתח פעילות מוטורית, ככל שהיא מורכבת כך גם גדלה היכולת האינטלקטואלית. הריקוד מפתח את האינטליגנציה הגופנית אולם בדרך הוראה נכונה הוא מפתח גם את האינטליגנציה הקוגניטיבית ועוד יותר חשוב את האינטליגנציה הרגשית והאנרגטית.

חשוב להדגיש שכל אחת מהבנות מתקדמת ע”פ היכולת שלה, ועוברת את תהליך הלמידה בדרך שלה.
הלימוד עצמו אינו פרונטאלי בלבד ומגיל צעיר אנו שמים דגש רב על כך שהתלמידים יבינו מה הם לומדים ואיך מפשטים את התנועות כדי שיצליחו בביצוע גם ללא חיקוי.

בשיטת הלימוד בה דוגל הסטודיו, קיים מערך שנתי שמותאם לגיל הקבוצה ולרמה של הקבוצה.
בכל שיעור יש מספר תרגילי יסוד כשלכל תרגיל יש מטרה.
כל שיעור נפתח בחימום ואחריו סדרת תרגילים ליד הבאר או במרכז בעמידה, בישיבה (תרגילי גמישות) ומהפינה תרגילים עם התקדמות בחלל או ואריאציה (ריקוד קצר).
בנוסף – כל שיעור שם דגש על נושאים או אלמנטים מסוימים בכדי לחזק את שליטת התלמיד בנושא.

המוסיקה בשיעורים חשובה לא פחות מהתרגילים, והיא מגוונת מאד על מנת לחשוף את התלמידים לגוונים השונים הקיימים ולאפשרות לרקוד לכל סוגי המקצבים וכלי הנגינה השונים.
הרפרטואר: מוסיקה קלאסית, מוסיקת עולם, מוסיקה מסרטים ומחזות, תופים אפריקאיים, ניו אייג’, ג’אז/בלוז, מוסיקה לטינית, האוס ועוד……..

אתם מוזמנים לפנות בכל שאלה, הקשורה לצד המקצועי או האדמיניסטרטיבי – ואנו נשמח לחזור אליכם במהרה. ליצירת קשר – לחצו כאן.